Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň se prezentovala v Brně na Regiontouru

Plzeň se prezentovala v Brně na Regiontouru

Plzeň se prezentovala v Brně na Regiontouru

Plzeň se představila na tradičním mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech Regiontour v Brně ve společné expozici s Plzeňským krajem. „Prezentace byla zaměřená zejména na nabídku pro rodiny s dětmi, pro něž má naše město skutečně unikátní výběr atraktivit i akcí. Druhou významnou skupinu, kterou jsme oslovili, tvořili aktivní senioři, často účastníci akcí Klubu českých turistů. Mnozí z nich se pochvalně zmiňovali o celostátní akci Poslední puchýř, která vloni v listopadu uzavírala turistickou sezónu v Plzni,“ říká Kristina Štěpánová z odboru prezentace a marketingu magistrátu. Mnozí návštěvníci také projevili zájem o informace k projektu Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015, například s dotazy na konkrétní program.

Na slavnostním večeru pro vystavovatele Regiontouru měly svoji premiéru speciální prezentační šaty zdobené znakem města Plzně a další model propagující Plzeň jako Evropské hlavní město kultury 2015. Plzeň se tak prostřednictvím odboru prezentace a marketingu zapojila do akce patnácti českých měst, jimž šaty navrhla módní návrhářka Marie Zelená. „Jde o zajímavé prezentační médium, které se dá využít především při významných příležitostech, jakou jsou plesy, zahájení městských slavností nebo různé prezentační akce,“ vysvětluje Kristina Štěpánová.

Veletrh Regiontour je nosným projektem na podporu domácího cestovního ruchu a incomingu v České republice. Účastní se jej klíčové subjekty a osoby na výjezdovou turistiku. Jedná se o největší prezentaci průmyslu cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě.

Plzeň se prezentovala v Brně na Regiontouru

(foto: KÚ PK)