Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň se prezentuje na veletrhu v bavorském…

Plzeň se prezentuje na veletrhu v bavorském Mnichově

Nové prezentační tiskoviny

Ilustrační obrázek

Podle statistik největší počet turistů přijíždějících do Plzně ze zahraničí pochází ze sousedního Německa. I z tohoto důvodu se město prezentuje na interaktivním veletrhu cestovního ruchu a volného času Free München, který se koná v Mnichově ve dnech 20. až 24. února.

„Tento významný německý veletrh, charakteristický velkou poptávkou po příhraničních regionech České republiky, je vhodný zejména pro regionální prezentaci. Návštěvníci veletrhu většinou žádají detailnější informace o konkrétních lokalitách v České republice,“ vysvětluje důležitost účasti na veletrhu vedoucí odboru prezentace a marketingu magistrátu Zuzana Smotlachová. Západočeská metropole je především pro bavorské turisty důležitou destinací nejen pro svoji dobrou dostupnost, ale také díky jejich zájmu o plzeňské pivo.

„Plzeň se na veletrhu prezentuje vlastním boxem v rámci stánku České republiky.  Na tiskové konferenci pro německé novináře byla představena jako jeden z hlavních turistických magnetů v České republice i proto, že je nositelem titulu Evropské hlavní město kultury 2015,“ přibližuje Zuzana Smotlachová.

Zveřejněno: 21. 2. 2013, Pecuch Martin