Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň zkvalitňuje služby veřejné správy

Plzeň zkvalitňuje služby veřejné správy

Město Plzeň dlouhodobě usiluje o zkvalitnění a zefektivnění služeb veřejné správy prostřednictvím širšího využití informačních a komunikačních technologií. Díky finančním prostředkům Evropské unie Správa informačních technologií města Plzně v současné době připravuje dva projekty.

V rámci prvního projektu dojde k vybudování datové sítě na území města, která propojí 70 objektů se stávající komunikační infrastrukturou. Jedná se především o příspěvkové organizace města či kraje a také body městského kamerového systému. Propojí se rovněž datová centra města s centry Plzeňského kraje. „Cílem projektu za zhruba 30 milionů korun je vytvořit rychlou a bezpečnou komunikační infrastrukturu, která přispěje k efektivnější komunikaci a přenosu dat v prostředí veřejné správy, čímž dojde ke zkvalitnění služeb občanům a snížení administrativní náročnosti veřejných služeb,“ vysvětluje Libor Červený ze Správy informačních technologií města Plzně. Z 85 % je projekt financován ze strukturálních fondů Evropské unie, zbylých 15 % hradí město ze svého rozpočtu.

Druhým projektem je modernizace veřejné správy. Má zlepšit a usnadnit komunikaci s občany, vytvořit manažerský informační systém a technologické centrum, které bude celý projekt podporovat. „Letos v červenci byla uzavřena první část projektu. Nyní se pracuje na druhé etapě, která má skončit 31. května, respektive 31. srpna příštího roku,“ doplňuje Libor Červený.

Banner EU - Kvalita života

Zveřejněno: 8. 10. 2013, Pecuch Martin