Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňská 31. základní škola hostila na osm…

Plzeňská 31. základní škola hostila na osm stovek malých házenkářek

Ve sportovním areálu 31. ZŠ v Plzni se konaly zápasy memoriálu Karla Šulce v kategoriích mladších žaček a minižaček. Slavnostního vyhlášení se v pondělí 6. května 2024 účastnila také náměstkyně primátora města Plzně pro oblast školství a turistického ruchu Lucie Kantorová a radní pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek.

240509_Memorial_hazena_Sulc_1

Fotografie: M. Kovářová

„Jsem ráda, že 31. základní škola spolupracuje se sportovním klubem DHC Plzeň a společně organizují jeden z největších turnajů v házené v České republice,“ uvedla Lucie Kantorová.

240509_Memorial_hazena_Sulc_3

Memoriál Karla Šulce se letos v Plzni koná už po jednatřicáté. Účastní se ho 53 družstev, což představuje cca 800 malých sportovkyň plus jejich trenérský doprovod z celé republiky. Ve dnech 4. až 6. května se konaly zápasy v kategoriích mladších žaček a minižaček. V sobotu 11. května budou ještě na programu utkání v kategoriích miniházené 4 + 1.

Pořadatelem turnaje je DHC Plzeň s velkým nasazením manželů Šmrhových. Sportovní klání se konají v areálu 31. ZŠ Plzeň, kde mají malé sportovkyně a jejich doprovod zázemí.

240509_Memorial_hazena_Sulc_2

V kategorii mladších žaček zvítězilo HC Milevsko, domácí DHC Plzeň byl druhý, třetí skončil TJ Sokol Velké Meziříčí. V kategorii mini 6 + 1 opět zvítězilo HC Milevsko, druhý byl Sokol Písek a třetí opět TJ Sokol Velké Meziříčí.

Karel Šulc společně s Jiřím Císlerem byli zakladateli dívčí házené na lochotínském sídlišti. Začínali s jedním družstvem dorostenek, které se oddělilo z plzeňské Slávie. Postupně se klub rozrůstal až do současné podoby. V roce 2018 vstoupil jako první člen do síně slávy DHC Plzeň.

Editace textu: Hana Josefová

Zveřejněno: 9. 5. 2024, Martin Pecuch