Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňská knihovna připravila na březen řadu…

Plzeňská knihovna připravila na březen řadu akcí „all inclusive“

Na letošní Březen – měsíc čtenářů pod heslem „S námi jen all inclusive!“ připravila Knihovna města Plzně řadu literárních a vzdělávacích akcí pro veřejnost. Patří mezi ně soutěž Čtenář roku, série cestopisných přednášek a čtení, soutěže pro děti i malá cestovatelská bibliografie knih současných českých spisovatelů, kteří beletristicky zpracovali zážitky z výprav do vzdálených zemí.

„Anglický výraz „all inclusiv“ jsou lidé zvyklí spojovat zejména s oblastí cestovního ruchu a turismu, kde cena jídla, nápojů a řady dalších služeb je zahrnuta v ceně pokoje. Nemají ale služby knihoven podobný charakter?,“ ptá se ředitelka knihovny Helena Šlesingerová a zároveň odpovídá: „Za jediný roční registrační poplatek může čtenář cestovat mezi provozy Knihovny města Plzně a všude ho čeká podobný komfort.“

Cílem celostátní akce knihoven je dát o sobě vědět a potkat se také s lidmi, kteří si půjčovat knihy zatím nechodí. Konkrétně v Plzni se proto v březnu uskuteční na dvě desítky pořadů. Děti se mohou těšit na soutěž Cestujeme po Evropě. V Ústřední knihovně pro děti a mládež se uskuteční Týden čtení, jehož součástí bude 7. března čtení do mikrofonu Knihofon a 8. března osvědčené Čtení pro nejmenší.

Kompletní březnový program je k dispozici na webu knihovny: www.knihovna.plzen.eu.

Vyhlašovatelem Března - měsíce čtenářů je Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky, knihovny touto aktivitou navázaly na tradiční Březen – měsíc Internetu a Březen – měsíc knihy. V centru pozornosti je však tentokrát nikoliv kniha sama, nýbrž čtenář a čtení.

Zveřejněno: 1. 3. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni