Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňské děti si připomněly Den zvířat

Plzeňské děti si připomněly Den zvířat

Foto: Odbor životního prostředí MMP

Zajímavý program připravili minulý týden pracovníci odboru životního prostředí plzeňského magistrátu pro 170 dětí základních škol. Společně si připomněli Den zvířat, a tak se všechno podle vedoucí odboru životního prostředí Dagmar Svobodové „točilo kolem zvířat“. Děti si mohly prohlédnout odchytové vozidlo městské policie a dozvěděly se, jak se akce se zvířetem, které se zatoulá, provádí, a kde následně skončí ztracený pes nebo kočka. „Helena Straková z občanského sdružení Kočka mezi lidmi děti seznámila s tím, co obnáší chov koček a jak se o ně starat. Martin Vobruba ze zoologické zahrady si zase s sebou přinesl krajtu a děti měly možnost poslechnout si spoustu zajímavých informací především o ochraně exotických zvířat. A nezapomněli jsme ani na volně žijící živočichy naší fauny, o kterých přišel vyprávět Karel Makoň ze záchranné stanice živočichů,“ uvedla Dagmar Svobodová a dodala, že nakonec ve třídě lítala sova pálená.

Zveřejněno: 7. 10. 2013, Pecuch Martin