Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňské základní školy zahájily nový školní…

Plzeňské základní školy zahájily nový školní rok

Přestože letos školní rok nezačal 1., ale až 2. září, na všech plzeňských základních školách se zahajoval slavnostně. Největší zážitek to bezpochyby byl pro ty, kteří se jako žáci jedné z nich do nového prostředí vydali vůbec poprvé.

Celkem 45 prvňáčků a jednu přípravnou třídu dětí takzvaných Berušek přišel na 13. základní školu v Habrmannově ulici na Slovanech symbolicky v roce 2013 přivítat primátor Martin Baxa. „Nejvíc bych vám přál, milí budoucí žáci a žákyně, aby se vám tady líbilo. I když se někdy těšíte a někdy netěšíte, nakonec se vždy ukáže, že ty dny a roky, které vás čekají, byly jedny z nejhezčích vašeho života,“ uvedl primátor Baxa.

Premiérově vítal 134 prvňáčků na 25. základní škole ve Chválenické ulici kromě ředitele školy Petra Pavla a zástupce za město, tentokrát radní pro sport, školství, mládež a životní prostředí Ireny Rottové, maskot Chválíček. Popřál malým školákům hlavně samé jedničky. Radní Irena Rottová se přidala s přáním úspěšného nejen prvního roku ve škole, která je proslulá rozšířenou výukou tělesné výchovy se zaměřením na badminton, basketbal a golf, hudební a také výtvarnou výchovu.

Na Doubravku se při této slavnostní příležitosti vydala náměstkyně Eva Herinková, která v první den jejich povinné školní docházky doprovodila děti na 14. základní škole v Zábělské ulici.

Zveřejněno: 2. 9. 2013, Pecuch Martin