Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňskou kartu mohou její držitelé dobíjet…

Plzeňskou kartu mohou její držitelé dobíjet i v automatech České spořitelny

Od konce března budou mít cestující možnost dobíjet si Plzeňskou kartu v jednaosmdesáti automatech České spořitelny v celém kraji. Prozatím se bezplatná služba testuje na sedmi z nich, které jsou instalovány v Plzni.

Dobíjení mohou využít všichni majitelé karet asociací VISA a MasterCard.

Plzeňská karta funguje od roku 2005 hlavně jako nosič předplatného pro veřejnou dopravu v systému integrované dopravy Plzeňska a lidé s ní mohou kupovat jízdné přímo ve vozech, služby, parkovné, vstupenky.  Slouží také k identifikaci, například v knihovnách.

Cestující v Plzni a okolí mohli dosud pro její dobíjení využívat kromě zákaznických center dvacet šest samoobslužných zón zaváděných od roku 2007, které do konce letošního roku skončí. Jejich náhradou budou bankomaty České spořitelny.

Zveřejněno: 18. 1. 2013, Pecuch Martin