Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňský Den architektury zacílí na Roudnou

Plzeňský Den architektury zacílí na Roudnou

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie - pohled směrem na Roudnou z věže katedrály

Historii, současnosti, jednotlivým stavbám a veřejnému prostoru plzeňské části Roudná bude věnován třetí ročník Dne architektury.

Začne setkáním pro veřejnost, jehož cílem je získat náměty a připomínky plánovaným úpravám nevyužitého zatravněného území Na Poříčí. Následná dopolední vycházka má místním obyvatelům, ale i dalším zájemcům umožnit vyjádřit se k budoucím úpravám této dosud málo využívané lokality v bezprostřední blízkosti řeky Mže (sraz v 10 h., Na Poříčí 3). Následnou veřejnou diskusí chtějí organizátoři, západočeská pobočka Centra pro komunitní práci společnosti Plzeň 2015 a občanské sdružení „k světu“ společně s autorkou urbanistické studie Janou Pechovou ze Správy veřejného statku města Plzně, získat názory, jak dalece je tato lokalita pro místní obyvatele atraktivní, co by v ní uvítali, a zda si najde své pravidelné návštěvníky. Součástí akce je i program pro děti.

V neděli 6. října je od 15 hodin naplánována procházka po stopách architekta Hanuše Zápala s plzeňskými architekty. Na ni naváže projekce filmu Human Scale v budově Pavlovova ústavu Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a následná diskuse „o lidském rozměru“ města.

Třídenní program uzavře pondělní (7. října) beseda ve Frišově vile na téma Matka chrámu sv. Bartoloměje: Kostel Všech svatých a čtvrť Roudná, která začíná v 17.30 hodin.

Zveřejněno: 1. 10. 2013, Pecuch Martin