Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňský Kašpárek má výstavu v Divadle Alfa

Plzeňský Kašpárek má výstavu v Divadle Alfa

Padesát kreseb plzeňského Kašpárka představí výstava ve foyer Divadla Alfa. Jsou těmi nejlepšími ze soutěže, kterou pro děti v létě minulého roku vyhlásilo Muzeum loutek. Soutěž se uskutečnila při příležitosti 100. výročí narození Jiřího Trnky, jednoho z nejznámějších plzeňských rodáků. Porota, ve které zasedla také dcera Jiřího Trnky Helena Trösterová, vybírala z neuvěřitelných 1 256 zaslaných výtvarných prací. Inspirací se organizátorům stala podobná soutěž, díky níž Trnkův talent objevil Josef Skupa.

Divadlo Alfa bylo od počátku soutěže jedním z míst, kam děti svá díla přinášely. „Těší nás, že soutěž o plzeňského Kašpárka měla tak velký ohlas a že její výsledky budou vystaveny právě u nás v divadle,“ uvedl ředitel divadla Tomáš Froyda.

Zveřejněno: 29. 3. 2013, Pecuch Martin