Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Po dvaceti letech uvádí Divadlo J. K. Tyla…

Po dvaceti letech uvádí Divadlo J. K. Tyla Gounodovu operu Faust a Markétka

Po dvaceti letech se na plzeňskou scénu vrací Gounodova opera Faust a Markétka. V novém nastudování ji poprvé v sobotu 19. ledna 2013 představí společně s operním souborem Divadla J. K. Tyla Jiří Heřman, plzeňským divákům známý režií Sain-Saënsovy opery Samson a Dalila nebo Wagnerova Bludného Holanďana. Podle Jiřího Heřmana se Gounodova opera soustřeďuje na životní osud dvou opuštěných lidí, jejichž cesty se krátce protínají, vzápětí se však tragicky rozcházejí. „Jsme svědky, jak se vnitřní touhy člověka mohou naplňovat, ale velmi brzy přihlížíme tomu, co všechno může následovat po tomto naplnění,“ říká Heřman.

Inscenaci připravil Jiří Heřman spolu s osvědčeným týmem spolupracovníků, kostýmní výtvarnicí Lenkou Poláškovou a scénografem Pavlem Svobodou. Dirigentem bude Tomáš Brauner, který je v angažmá plzeňské opery od roku 2008. Roli Fausta nastudovali Rafael Alvarez, Valentin Prolat a Richard Samek, Markétku Jana Šrejma Kačírková, Kateřina Kněžíková a Petra Šimková Alvarez.

„Jsem velice rád, že se do plzeňské opery mohu opět vrátit a společně se skvělým pěveckým obsazením, výtečným sborem a orchestrem vytvářet inscenaci, v níž si divák bude moci alespoň trochu zodpovědět či prožít mnohé otázky dnešního života,“ uvedl režisér.

Zveřejněno: 18. 1. 2013, Pecuch Martin