Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Po roce se do Plzně vrací oblíbený Bohemia…

Po roce se do Plzně vrací oblíbený Bohemia Jazz Fest

Na festivalu Bohemia Jazz Fest v Plzni vystoupí kapela z Helsinek Kokko Quartet

zdroj foto: http://www.kokkoquartet.com

Jazz, blues, funk a world music zazní na letošním osmém ročníku festivalu Bohemia Jazz Fest. Plzeňské náměstí jej hostí v pátek 12. července. Zahájení bude patřit mladé kapele Kokko Quartet z Helsinek, která podle pořadatelů svůj typický severský cool zvuk okoření pálivými ingrediencemi z Indie a Arábie. Po nich zahraje skupina Arifa, mísící tureckou, balkánskou, klasickou evropskou hudbu s jazzem. Jako hlavní hvězda vystoupí polský saxofonista Grzech Piotrowski se svým malým jazzovým combem nazvaným Archipelago Quartet.

Letošní ročník Bohemia Jazz Festu začal 10. července v Praze a skončí 20. července v Prachaticích. Cenu Bohemia Jazz Award 2013 převezme americká kytarová špička Ralph Towner.

Zveřejněno: 12. 7. 2013, Kubalová Zdeňka