Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Podzimní jarmark nabídne tvorbu klientů…

Podzimní jarmark nabídne tvorbu klientů občanských sdružení Motýl a Krystal

Podzimní jarmark nabídne tvorbu klientů občanských sdružení Motýl a Krystal

Ilustrační fotografie (zdroj: stránky o.s. Krystal Plzeň)

Batikovaná trička nebo dečky, závěsné ozdoby, háčkované dekorace a spoustu dalších drobných dárků si připravili při tvůrčích dílnách členové plzeňských sdružení Krystal a Motýl pro podzimní jarmark. V pořadí třetí taková akce se uskuteční v Galerii u sv. Anny v Bezručově ulici ve čtvrtek 3. a v pátek 4. října od 16 do 18 hodin a také v sobotu od 10 do 16 hodin. Záštitu nad ní převzal Jiří Kuthan, radní pro oblast sociálních věcí a zdravotnictví.

Sdružení Motýl vzniklo v roce 2004. Jeho posláním je podpora klientů se zdravotním postižením, rodin s dětmi se zdravotním postižením a jejich integrace do běžné společnosti. Zároveň se snaží vytvářet prostor, kde mohou rodiče se svými dětmi smysluplně trávit svůj volný čas.

Sdružení Krystal si klade za cíl „shromažďovat lidičky z Plzně a blízkého okolí, kteří prošli psychickou zkušeností a vzájemně si pomáhat“.

Zveřejněno: 30. 9. 2013, Pecuch Martin