Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Pohádkové loučení s létem přilákalo čtyři…

Pohádkové loučení s létem přilákalo čtyři tisíce účastníků

Ilustrační fotografie

Foto: Odbor sociálních služeb MMP

Rekordní počet bezmála čtyř tisíc Plzeňanů všech věkových kategorií se v sobotu 21. září přišel rozloučit s létem tradičním pochodem kolem Šídlovského a Kamenného rybníka. Pohádková cesta pod názvem „Hodíme se do pohody, špacírujem kolem vody“ s řadou zábavných úkolů byla schůdná a zajímavá jak pro ty nejmenší v kočárcích, tak pro děti na kolech či seniory. Mezi účastníky čtyřkilometrového pochodu se objevil také hokejista Martin Straka.

„Rostoucí zájem rodin o tuto akci nás velice těší, ani nepřízeň počasí je neodradí. Je evidentní, že podobné akce Plzeňané vyhledávají a rádi se jich účastní opakovaně, i když na některých bylo vidět, že je špacír v terénu skutečně hodně zmohl," říká Karolína Vodičková, projektová manažerka Odboru sociálních služeb MMP, organizátora sobotní akce.

Kromě příjemné procházky plné zajímavých stanovišť byl připraven bohatý doprovodný program „Pro letošní rok jsme ke spolupráci přizvali mateřská centra a organizace poskytující služby pro rodinu na území Městského obvodu Plzeň 1, aby mohly nenásilnou formou prezentovat své služby. Nechyběl ani tradiční doprovodný program na ranči Šídlovák, včetně pohádky O pejskovi a kočičce, kterou si pro ně připravilo Centrum pro rodinu s dětmi. Fakulta zdravotnických studií nabídla výuku Nordic walking tentokrát i pro děti," doplňuje Karolína Vodičková.

Akce se konala pod záštitou a za osobní účasti radního pro oblast sociálních věcí Jiřího Kuthana. Aktivitu na podporu společně stráveného času rodin s dětmi připravil Odbor sociálních služeb MMP za finanční podpory Městského obvodu Plzeň 1.

Zveřejněno: 23. 9. 2013, Pecuch Martin