Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Policisté vzpomínali na kolegu, který před…

Policisté vzpomínali na kolegu, který před patnácti lety zahynul ve službě

Čestná salva

Foto: Vendy Slámová

Vzpomínkovým aktem si dnes dopoledne plzeňští policisté připomněli tragickou událost, při které zemřel jejich kolega strážmistr Jiří Hrubý. Přesně před patnácti lety se dva plzeňští policisté dostali u Letkova do přestřelky se dvěma Srby. Právě strážmistra Jiřího Hrubého zasáhla jedna ze střel přímo do srdce a na místě zemřel. Poručíkovi Hrubému bylo 23 let. Pozici policisty vykonával třetím rokem. Hodnost poručíka mu byla udělena in memoriam.

Pietního aktu se za město Plzeň zúčastnila radní Irena Rottová a radní pro bezpečnost Robert Houdek.

Vzpomínkové setkání se konalo na místě přestřelky v Letkově

Zveřejněno: 13. 6. 2013, Mařanová Helena