Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Přechod ve Strnadově ulici bude bezpečnější

Přechod ve Strnadově ulici bude bezpečnější

Ilustrační obrázek

Plzeňský přechod pro chodce, který se nachází u křižovatky s ulicí Rychtaříkova a je přístupovou cestou k základní škole, bude osvícen. S 3 124 hlasy z řad veřejnosti se přechod ve Strnadově ulici umístil na prvním místě letošního ročníku programu Vaše volba společnosti ČEZ. V každém regionu osvětlí ČEZ pět rizikových přechodů.

V současné době registruje dopravní policie 243 rizikových přechodů, u kterých mimo jiné chybí kvalitní osvětlení. Jen loni došlo v České republice k 1 348 nehodám s účastí chodce, z nichž 35 bylo bohužel usmrceno. Proto skupina ČEZ ve spolupráci s Policejním prezidiem ČR a BESIP vybrala 70 rizikových přechodů, některé z nich se díky grantu Nadace ČEZ a hlasování veřejnosti řádně osvětlí.

Zveřejněno: 28. 5. 2013, Pecuch Martin