Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Předsunutá prodejní místa mají přispět k…

Předsunutá prodejní místa mají přispět k zatraktivnění centra Plzně

Od příštího roku by měly provozovny platit za předsunuté prodejní místo poplatek ve výši pět korun za každý i započatý metr čtvereční a každý i započatý den. Podnět Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně k zavedení nové sazby místního poplatku odsouhlasili radní v  novele vyhlášky o místním poplatku. Cílem je zatraktivnit využití předsunutých míst a zpříjemnit tak prostředí historického jádra a širšího centra Plzně.

Za předsunuté prodejní místo (předsunutou formu prodeje) se považuje místo na veřejném prostranství před provozovnou, na kterém se uskutečňuje prodej zboží nebo poskytují služby stejného druhu jako v provozovně.

V současné době se většina předsunutých míst týká květinářství. Jedná se zhruba o jedenáct případů. V budoucnu může tento prodej zahrnovat i jiný sortiment než květiny.

Aby byl vzhled předsunutých míst upraven vzhledově, připravuje Útvar koncepce a rozvoje jednotná pravidla.

K další změně ve vyhlášce dochází přidáním nových osvobození, která se týkají nadací a nadačních fondů, u nichž je statutární město Plzeň zakladatelem, obecně prospěšné společnosti Plzeň 2015 a dále fyzických a právnických osob, které užívají veřejné prostranství na základě uzavřené platné smlouvy o spolupráci na akce, u nichž dochází k naplnění cílů projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Návrh rady města musí schválit ještě zastupitelstvo.

Zveřejněno: 17. 10. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni