Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Přehled změn v MHD od 3. srpna

Přehled změn v MHD od 3. srpna

Výluka na tramvajových linkách v Prešovské ulici a na Klatovské třídě, změna odbavování autobusů v zastávkách "Bory" od 3. 8. 2013

Z důvodu rekonstrukce kolejiště v Prešovské ulici a na Klatovské třídě dojde od 3. 8. 2013 od ranní výpravy k přerušení dopravy linek č. 1 a 2 přes nám. Republiky a linky č. 4 na Klatovské třídě.

Současně dojde během oprav i ke změnám zastávek a tras autobusových linek v přestupním terminálu Bory.

Tramvajová linka č. 1 pojede pouze v úseku Slovany – Anglické nábř., Pražská a zpět.
Tramvajová linka č. 2 pojede pouze v úseku Světovar – Anglické nábř., Pražská a zpět.
Tramvajová linka č. 1/ 2 zajistí dopravu po trase Skvrňany – sady 35 – Bolevec a zpět.
Tramvajová linka č. 4 pojede pouze v úseku Košutka – sady 35 a zpět s otočením přes Palackého náměstí a Palackého ulici.
Autobusová linka č. 4A zajistí dopravu v úseku Bory – sady 35 – Anglické nábř., Pražská a zpět.

Vzájemné přestupy mezi linkami 1, 2 a 4A budou v zastávce „Anglické nábř., Pražská“.

Vzájemné přestupy mezi linkami 1/2, 4 a 4A budou v sadech 35 v následujících zastávkách:

Linka č. 1/2 směr Bolevec – „V sadech Pětatřicátníků“ (zast. l. č. 4 směr Košutka)
Linka č. 1/2 směr Skvrňany – „Jízdecká“ (náhradní tramvajová zastávka na Palackého náměstí za křižovatkou „u pošty“)
Linka č. 4 - „V sadech Pětatřicátníků“ (zast. l. č. 4 směr Košutka), nebo „Jízdecká“ (náhradní tramvajová zastávka na Palackého náměstí za křižovatkou „u pošty“)
Linka č. 4A směr Bory – „V sadech Pětatřicátníků“ (zast. l. č. 4 směr Bory)
Linka č. 4A směr Anglické nábřeží, Pražská – „V sadech Pětatřicátníků“ (autobusová zast. l. č. 41 „Sady Pětatřicátníků“ – směr Vinice)

Cestující si po vzájemném přestupu mezi autobusy l. č. 4A a tramvajemi č. 4 označí jízdenku na opačném konci.
Cestující si po vzájemném přestupu mezi tramvajemi l. č. 1 a 2 a autobusy č. 4A označí jízdenku na opačném konci. Po druhém přestupu na tramvajovou linku č. 1/2 zůstává v platnosti jízdenka označená na obou koncích.
Cestující si po vzájemném přestupu mezi tramvajemi l. č. 1/2 a autobusy č. 4A označí jízdenku na opačném konci. Po druhém přestupu na tramvajovou linku č. 1 nebo 2 zůstává v platnosti jízdenka označená na obou koncích.
Ukončení výluky na Klatovské třídě a obnovení provozu linky č. 4 po celé trase se předpokládá od 18. 8. 2013.
Ukončení výluky v Prešovské ulici
a obnovení provozu linek č. 1 a 2 po celých trasách se předpokládá od 24. 8. 2013.

Mapa linek Prešovská, Klatovská a centrum - pro větší obrázek klikni

Změna odbavování autobusových linek v přestupním terminálu Bory

Od 3. 8. 2013 od ranní výpravy do cca 17. 8. 2013 do ukončení provozu dojde k přeložení zastávek „Bory“ těchto autobusových linek následovně:

Nástupní zastávka linek č. 21 a 73 bude na Klatovské třídě, v zastávkovém zálivu linek ČSAD.
Nástupní zastávka linek č. 24, 26 a 36 bude na Klatovské třídě u výjezdu z obratiště ČSAD, za obratištěm tramvají.
Zastávka spojů linky č. 30 pokračujících z Bor dále na Borská pole bude v Kaplířově ulici v zastávkovém zálivu linky ČSAD. Naproti této zastávce bude zřízena jedna zastávka „Bory“ pro spoje linky č. 30 ve směru od Borských polí. Další zastávka „Bory“ pro spoje linky č. 30 ve směru od Borských polí a počáteční zastávka pro spoje linky č. 30 začínajících na Borech, bude v ulici U Borského parku, cca 50. metrů za stávající zastávkou.
Linka N1 ve směru na Novou Hospodu bude odbavovat cestující v Kaplířově ulici v zastávkovém zálivu linky ČSAD. Ve směru od Nové Hospody budou spoje linky N1 stavět v ulici U Borského parku, cca 50. metrů za stávající zastávkou.
Linka N4 ve směru do Lhoty bude odbavovat cestující na Klatovské třídě, v zastávkovém zálivu linek ČSAD. Ve směru od Lhoty budou spoje linky N4 stavět v ulici U Borského parku, cca 50. metrů za stávající zastávkou.

Změna odbavování autobusových linek v přestupním terminálu Bory - pro větší obrázek klikni

Zveřejněno: 26. 7. 2013, Pecuch Martin