Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Při oslavách osvobození se vzpomíná na…

Při oslavách osvobození se vzpomíná na vojáky, kteří ve válce padli

Dopolední vzpomínkové akty v Husově ulici u památníku 16. obrněné divize a na Chodském náměstí u pomníku 2. pěší divize patřily americkým vojákům, kteří padli ve 2. světové válce. Čest jejich památce vzdali položením květin zástupci města a spolků společně s americkými veterány. Za všechny přítomné promluvil George Thompson, tehdejší mechanik 16. obrněné divize, a Earl Ingram, velitel 2. čety roty L 38. pluku 2. pěší divize, který prohlásil: „Právě díky obětem druhé světové války tady dnes můžeme stát a vzpomínat.“

V Husově ulici byla vzpomínka věnována také příslušníkům  československých pozemních jednotek, kterým byl památník odhalen v minulém roce.

Zveřejněno: 5. 5. 2013, Pecuch Martin