Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor Baxa a náměstek Šimák se setkali s…

Primátor Baxa a náměstek Šimák se setkali s Václavem Zikmundem, dlouholetým ředitelem PMDP

Václav Zikmund prožil v PMDP celý svůj profesní život.

Dlouholetý ředitel Plzeňských městských dopravních podniků Václav Zikmund stojící za mnoha úspěšnými projekty, jakými jsou například vznik dopravního dispečinku či zavedení plzeňské karty, po dlouhých 41 letech končí ve vedení PMDP a odchází do zaslouženého důchodu.  Při této příležitosti jej primátor Martin Baxa a jeho náměstek pro dopravu Miloslav Šimák pozvali na společné setkání na radnici, aby mu za jeho celoživotní dílo a úsilí vynaložené při budování a rozvoji městské dopravy v Plzni poděkovali.

Diskutovalo se především o porevoluční historii městských dopravních podniků, některých neuskutečněných plánech na různou podobu dopravní sítě v Plzni, ale také o budoucnosti konceptu veřejné dopravy jako takové.

Václav Zikmund v Plzeňských městských dopravních podnicích prožil celou svoji profesní kariéru kromě jednoho roku, kdy byl na vojně. Nastoupil zde v roce 1972 hned po skončení studií. Postupně pracoval jako mistr měníren, vedoucí střediska energetiky, technický náměstek, ředitel společnosti, ředitel pro správu a naposledy jako provozně technický ředitel.

Zveřejněno: 22. 4. 2013, Mařanová Helena