Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor Baxa a radní Kuthan se setkali se…

Primátor Baxa a radní Kuthan se setkali se seniory

Primátor Marin Baxa a Radní Jiří Kuthan se se seniory setkávají pravidelně.

Další z pravidelných setkání seniorů s primátorem Martinem Baxou a radním pro oblast sociálních věcí a zdravotnictví Jiřím Kuthanem se uskutečnilo ve středu dopoledne na plzeňské radnici. Zúčastnili se jej především ti, kteří aktivně působí v některé z místních organizací. V úvodu primátor Baxa spolu s radním Kuthanem přítomné ujistili, že i přes složitou ekonomickou situaci se budou i nadále zasazovat o maximální možnou podporu sociálních služeb. Zástupci seniorů naopak městu poděkovali za dosavadní podporu jejich činnosti, včetně organizace akcí, jako je Gerontologický den nebo jednodenní festival Senioři baví seniory.

Primátor Marin Baxa a Radní Jiří Kuthan se se seniory setkávají pravidelně.

Diskutovalo se nejen o tématech, které trápí většinu Plzeňanů jako osud bývalých městských lázní a místa po bývalém domu kultury anebo o otázce pojmenování nového divadla. Ale hovořilo se také o záležitostech, které se dotýkají přímo seniorů, jako je přeprava imobilních osob nebo obecná informovanost seniorů o tom, kde mohou vyhledat pomoc.

Dlouhá debata se vedla také kolem areálu na Světovaru, kde má vzniknout kulturní centrum. „ Kdyby nebylo projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015, Světovar by i nadále vypadal tak, jak vypadá. Nic se nemění na tom, že zde vznikne kulturní centrum, kde jeden ze čtyř sálů bude určen pro komunitní činnost. To, že se Světovar stane místem setkávání všech generací, zůstává,“ ujišťoval přítomné primátor.

Zveřejněno: 30. 10. 2013, Mařanová Helena

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni