Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor Baxa navštívil 20. základní školu…

Primátor Baxa navštívil 20. základní školu na Slovanech

Foto: H. Prokopová

Jako poslední ze základních škol v tomto školním roce navštívil primátor Martin Baxa  v úterý dopoledne 20. ZŠ v Brojově ulici na Slovanech. Společně s ředitelem Pavlem Kociánem diskutovali především o provozních záležitostech. Primátor se také seznámil s formou spolupráce, kterou škola navázala s různými sportovními kluby, mezi které patří i FC Viktoria Plzeň.

„Vizí naší školy je, aby nabízela vzdělání a sport pod jednou střechou. Tedy, aby trenéři z jednotlivých sportovních klubů za žáky dojížděli a rodiče je nemuseli nikam vozit,“ vysvětloval ředitel školy Pavel Kocián, který zároveň primátora Baxu po škole provedl.

„Když jsem byl na základní škole, tak jsme sem na hřiště chodili na tělocvik. Tenkrát tady bylo takové ošklivé škvárové hřiště, když teď vidím, jaká jsou zde krásná a hojně využívaná hřiště, musím přiznat, že je to velký obrat k lepšímu,“ řekl Martin Baxa.

Poté následovala diskuze se žáky z různých tříd. Zajímalo je například, proč není ve města aquapark a víc cyklostezek, jak pomůže Plzeň lidem, kteří byli zasaženi povodněmi, zda se primátorem může stát každý nebo co Plzeňanům může přinést projekt Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015.

Zveřejněno: 18. 6. 2013, Pecuch Martin