Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor Baxa navštívil Senior residenci…
Přečíst článek nahlas

Primátor Baxa navštívil Senior residenci Terasy

Již více než rok funguje na místě bývalé škodovácké mateřské školy v Sokolovské ulici nový domov pro seniory. Jak se jeho obyvatelům v příjemném prostředí domu umístěného ve vzrostlé zahradě klidné části Bolevce žije, se ve středu odpoledne přišel přesvědčit primátor Martin Baxa.

Primátor si rezidenci pro 52 seniorů nejen prohlédl, ale v závěru návštěvy se zároveň zúčastnil debaty s jejími obyvateli. Senioři mu ukázali výtvarná díla, která společně s ošetřovatelkami vyrábějí během zájmových kroužků, a vyprávěli mu o tom, jak přečkali parné letní dny ve venkovní klubovně, kde je po celý den chládek.

Senior residence Terasy, kterou provozuje nezisková organizace Kompas Social, byla otevřena loni v červnu. Určena je mobilním i imobilním seniorům, kteří potřebují komplexní péči nebo vyšší stupeň pomoci vzhledem k jejich věku nebo trvale nepříznivému zdravotnímu stavu.

Zveřejněno: 28. 8. 2013, Pecuch Martin

Doprava v Plzni

Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni