Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor Baxa přijal rakouského velvyslance

Primátor Baxa přijal rakouského velvyslance

Rakouský velvyslanec Ferdinand Trauttmansdorff navštívil plzeňskou radnici, aby se seznámil s primátorem Martinem Baxou a navrhl možnosti spolupráce rakouské strany při projektu Evropské hlavní město kultury 2015. Debata se vedla také o cestovním ruchu a o podílu českých turistů při návštěvě Rakouska a naopak rakouských občanů u nás. „Češi do Rakouska přijíždějí často, ve statistikách jste na 5. místě. Naopak většina Rakušanů jede do České republiky především kvůli Praze a to bychom se měli pokusit změnit,“ uvedl velvyslanec.

Ferdinand Trauttmansdorff ocenil působení Rakouské knihovny v Plzni. Ta se společně s velvyslanectvím podílí na přípravě akcí, kterými chtějí přispět k programu projektu Evropské hlavní město kultury 2015. Ve vazbě na program EHMK 2015 zmínil velvyslanec průmyslovou historii Plzně, která má spojitost s průmyslem rakouským, například v zastoupení firem, které tady dříve působily.

Zveřejněno: 18. 9. 2013, Pecuch Martin