Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor Baxa přijal slovinskou velvyslankyni
Přečíst článek nahlas

Primátor Baxa přijal slovinskou velvyslankyni

Tři oblasti, ve kterých primátor Martin Baxa vidí potenciál možné spolupráce mezi Slovinskem a Plzní, univerzitu, průmysl a cestovní ruch, představil J. E. Smiljaně Knez, velvyslankyni Slovinské republiky, při její první návštěvě plzeňské radnice v úterý 29. ledna 2013.

Přestože určitá spolupráce, například mezi divadlem Alfa a slovinským městem Maribor již existuje, přijela slovinská velvyslankyně s cílem získat informace o dalších možnostech. A jak uvedla „nejen proto, že minulý rok uplynulo dvacet let od zahájení diplomatických styků mezi Českou republikou a Slovinskem, ale především proto, že máme podobné historické základy, na kterých se dá stavět“.

Samozřejmostí při setkání byla debata o projektu evropské hlavní město kultury právě proto, že druhé největší město Slovinska Maribor bylo nositelem tohoto titulu v minulém roce. Projekt naplnilo, i když ekonomická krize způsobila, že především v investičních akcích ne v takové míře, jak si předsevzalo.

Po setkání s primátorem Martinem Baxou navštívila slovinská velvyslankyně zástupce plzeňské hospodářské komory. Den předtím byla hostem hejtmana Milana Chovance.

Zveřejněno: 29. 1. 2013, Pecuch Martin

Doprava v Plzni

Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni