Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor navštívil centrální obvod

Primátor navštívil centrální obvod

(foto: Z. Kubalová)

Další z plánovaných cest primátora Martina Baxy po městských obvodech patřila v úterý 26. února 2013 rozlohou tomu největšímu – centrálnímu. První část primátor věnoval debatě se starostou Jiřím Strobachem a tématům, jako je zklidnění centra, trhy na náměstí, fungování takzvaného předsunutého úřadu a dobrovolní hasiči. Po prohlídce v nedávné době zrekonstruovaných částí městského úřadu se primátor vydal na návštěvu 49. mateřské školy v nedaleké Puškinově ulici, kde v minulém roce obvod nechal opravit sociální zařízení. V současné době se mateřská škola připravuje na zápis dětí pro další školní rok. I proto se diskuse s ředitelkou školy Helenou Kaprasovou dotkla systému umisťování dětí a nedostatečné kapacity předškolních zařízení.

Rekonstrukce Šimerovy ulice na Borech má být dokončena na jaře. Obvod na akci získal čtyřmilionovou dotaci od státu, další tři zaplatí ze svého rozpočtu. Mění se tady povrchy cest a silnice, vzniká například i nové místo pro kontejnery, s kterým ale podle úředníků nejsou všichni obyvatelé domu Heyrovského 42 spokojeni. I tady se primátor zastavil. Chtěl se přesvědčit, jak stavba pokračuje.

Zveřejněno: 26. 2. 2013, Pecuch Martin