Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Program Prazdroj lidem podpoří jedenáct…

Program Prazdroj lidem podpoří jedenáct projektů

Jedenáctý ročník programu Prazdroj lidem, který podporuje veřejně prospěšné projekty na území Plzně, už zná jména obdarovaných organizací. Rada reprezentantů složená z významných osobností města Plzně při svém včerejším zasedání rozhodla na základě výsledků hlasování veřejnosti o rozdělení tří milionů korun mezi 11 žadatelů. Největší částky obdrží Asociace pro pomoc handicapovaným dětem na vybavení Centra Hájek a Římskokatolická farnost Plzeň na odlití nových zvonů pro katedrálu sv. Bartoloměje. Oba projekty získají půl milionu korun.

Úspěšní žadatelé se o výši získané podpory dozvěděli těsně po jednání Rady reprezentantů na slavnostním večeru. O rozdělení grantů rozhodlo letos téměř osm tisíc bodů. Veřejnost mohla projekty podpořit vyplněním kupónu v Plzeňském deníku, přes internet a také zasláním dárcovské zprávy DMS, díky kterým se zvýší hodnota grantů o 90 342 korun.

Kromě projektu zaměstnanců a veřejnosti se volí i projekt Rady reprezentantů. Rada navázala na tradici předešlých let a umožnila získat plnou výši žádané podpory Studijní
a vědecké knihovně Plzeňského kraje, která peníze použije na restaurování historické knihy. Letos se jedná o herbář z roku 1687. Knihovna na jeho záchranu žádala a získá 107 tisíc korun.

Zbylá částka 1,893 milionu korun byla rozdělena mezi dalších osm projektů s přihlédnutím na počet obdržených bodů.

Do programu přihlásili v létě žadatelé 29 projektů. Z nich v září Rada reprezentantů vybrala s přihlédnutím k celkovému přínosu pro město a jeho obyvatele 17 projektů pro veřejné hlasování. To se uskutečnilo od října do konce listopadu.

Více informací na www.prazdrojlidem.cz

Zveřejněno: 12. 12. 2012, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni