Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Program prvního Dne Meliny Mercouri se…

Program prvního Dne Meliny Mercouri se vzhledem k povodňové situaci ruší

Výstavbu provizorních schodů na náplavku u Radbuzy, které měly vzniknout v rámci prvního Dne Meliny Mercouri, musela společnost Plzeň 2015 vzhledem k aktuální povodňové situaci a nepřízni počasí zastavit. Celodenní program, který se v těchto místech měl v sobotu 8. června konat, se ruší. Nicméně zájemci mohou v sobotu večer navštívit podmořských svět, který pro ně připravili studenti Ústavu umění a designu v tovární hale společnosti Atmos v Chrástu. Akce začíná ve 20:30 hodin.

Podle uměleckého ředitele společnosti Plzeň 2015 Petra Formana, který studenty v projektu vede, se nejedná o divadelní představení, ale ani o pouhou výstavu. Studenti budou součástí instalace a budou prostor oživovat. V areálu vystoupí Malý taneční orchestr Universal Praha. Pro návštěvníky organizátoři zajistili kyvadlovou dopravu na místo a zpět, a to z konečné trolejbusové linky č. 16 na Doubravce a od Muzea.

Program druhého Dne Meliny Mercouri, který se koná o čtrnáct dní později, tedy v sobotu 22. června, se kromě aktivit přímo vázaných na řeku (půjčovna lodiček, umělecké instalace na hladině apod.) uskuteční v původně plánovaném rozsahu. Na Anglickém nábřeží a v Kopeckého sadech se budou prezentovat plzeňské neziskové organizace, fungovat budou obě pódia CUBE dance stage i tančírna před konzervatoří. V autobusu linky 2015 se odehraje představení Viktorka na Řípu a v případě standartní úrovně hladiny návštěvníci nepřijdou ani o večerní videomapping na řece.

Zveřejněno: 4. 6. 2013, Pecuch Martin