Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Projekt v oblasti integrace cizinců získal…

Projekt v oblasti integrace cizinců získal stoprocentní podporu Ministerstva vnitra

Stoprocentní finanční krytí na další část projektu v oblasti integrace cizinců získalo město Plzeň od Ministerstva vnitra. Částku ve výši téměř 856 tisíc korun použije odbor sociálních služeb magistrátu na pořádání kurzů českého jazyka, vzdělávání vietnamských dětí, na přímou pomoc prostřednictvím terénní sociální práce, takzvaného streetworku, a na průběžné monitorování situace cizinců v Plzni.

„Na celostátní úrovni je Plzeň vnímána jako město s nejefektivnějším přístupem k řešení problematiky cizinců a její progresivní přístup s řadou inovativních řešení odzkoušených v praxi je právě Ministerstvem vnitra velmi kladně hodnocen. To je důvod, proč jsme opět obdrželi stoprocentní finanční krytí navazující etapy projektu.“ konstatuje Alena Hynková, vedoucí odboru sociálních služeb.

Projekt „Integrace cizinců na úrovni samosprávy – řešení problematiky osob migrujících za prací na území města Plzně“ realizuje město již v šesté etapě.

Zveřejněno: 4. 6. 2013, Pecuch Martin