Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Projektový tým Košic se setkal se členy rady…

Projektový tým Košic se setkal se členy rady plzeňského projektu Evropské hlavní město kultury 2015

Zkušenosti, rady a inspiraci předávali členové organizačního týmu letošního Evropského hlavního města kultury z Košic plzeňským organizátorům při jejich několikadenní návštěvě západočeské metropole. V úterý 11. června se setkali i se členy rady projektu. I když je patrné, že z hlediska financování jsou na tom Košice podstatně lépe, když v dubnu roku 2009 vláda Slovenské republiky rozhodla o financování projektu ve výši 9,96 milionu Eur a o rok později o finanční podpoře investiční části projektu ze strukturálních fondů v celkové výšce 60 milionů Eur, týmy při organizačním zajišťování projektu procházejí v podstatě podobnou cestou. Výsledkem současných aktivit projektového týmu Košice je dynamizace spolupráce se všemi zapojenými subjekty místní a regionální samosprávy, soukromého sektoru a univerzit při rozvíjení kreativity nejen v Košicích, ale i v regionu.Košice se v letošním roce prezentují třiceti festivaly, čtyřiceti specifickými akcemi a dvěma sty dalšími, při kterých vystoupí na tři tisíce umělců.

Zveřejněno: 12. 6. 2013, Pecuch Martin