Úvod O městě Aktuality Aktuality z města První společnou akcí amerických veteránů…

První společnou akcí amerických veteránů byla návštěva zoo

Čtvrteční odpolední program zavedl americké veterány do plzeňské zoologické zahrady. Průvodce jim dělal sám ředitel zoo Jiří Trávníček, který jim představil v loňském roce nově otevřenou expozici Svět v podzemí přebudovanou z bývalého krytu německé protiletecké obrany z roku 1941. Do ní se vchází kolem Shermana, jež byl nejznámějším americkým středním tankem ve druhé světové válce. Tady byla zastávka téměř povinná. Radost, nadšení, zvídavé dotazy provázely dvouhodinovou prohlídku, při které nechybělo krmení velbloudů, nosorožců a setkání s žirafami. Američtí veteráni především ocenili novou expozici v podzemí, z níž část je věnována samotné historii krytu.

Foto: R. Muchka

Zveřejněno: 2. 5. 2013, Pecuch Martin