Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Ředitel Burian odchází do Národního divadla

Ředitel Burian odchází do Národního divadla

Jan BurianDosavadní ředitel Divadla J. K. Tyla v Plzni Jan Burian povede od srpna 2013 Národní divadlo v Praze. Jeho jmenování podepsala ve středu 30. ledna ministryně kultury Alena Hanáková.

Jmenování Jana Buriana jí doporučil tým expertů, který se situací v Národním divadle od loňského roku zabýval.

Jan Burian vystudoval pražskou DAMU. Nejprve působil v Satirickém divadle Večerní Brno a postupně začal režírovat v Divadle O. Stibora v Olomouci. V Plzni poprvé hostoval roku 1986. Ředitelem plzeňského Divadla J. K. Tyla se stal v květnu 1995. Jeho režie na domovské scéně pokrývají široké žánrové spektrum. Režíroval i několik operních titulů. Současně vede katedru činoherního divadla na DAMU.

Zveřejněno: 30. 1. 2013, Pecuch Martin