Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Senioři měli velký zájem o kurz finanční…

Senioři měli velký zájem o kurz finanční gramotnosti

Senioři se zajímali o otázky finanční gramotnosti.

Foto: Odbor sociálních služeb MMP

Snahu stále se vzdělávat navzdory věku prokázali senioři, kteří se přihlásili do kurzu finanční gramotnosti, kterou pro ně připravil odbor sociálních služeb magistrátu. Počet přihlášených dokonce překročil stanovenou kapacitu. O tom, že témata seniory zaujala, svědčí nejen zájem o účast, ale i pokládané dotazy na jednotlivá témata, jako bylo například zodpovědné zadlužování, „podepsat můžeš,  přečíst musíš“ nebo rodinný rozpočet.

„Značný prostor při každé přednášce byl věnován osobním zkušenostem posluchačů a otázkám z oblasti rodinných financí, které senioři v dnešní době vnímají velmi citlivě,“ uvedla Jarmila Srbková, garant sekce služeb pro seniory z odboru sociálních služeb.

Kurz byl zakončen předáním osvědčení každému z absolventů ve čtvrtek 25. dubna.

Zveřejněno: 25. 4. 2013, Mařanová Helena