Úvod O městě Aktuality Aktuality z města SMS jízdenka umožní cestování do vnějších zón

SMS jízdenka umožní cestování do vnějších zón

Ilustrační fotografie

Plzeňské městské dopravní podniky rozšiřují stávající strukturu jízdních dokladů o SMS jízdenku s platností 65 minut. Cestující jejím prostřednictvím může jet z města (zóna „P“) do vnějších zón IDP (tzv. „V“) a opačně včetně cestování ve vnitřní příslušné zóně. Jízdenka stojí 38 korun a je bez zlevněné varianty jízdného. Cestující ji hradí podle podmínek svého operátora.

Předpokládaný termín, odkdy lze užívat uvedenou SMS jízdenku, je v průběhu měsíce října 2013.

Cílem zavedení jízdenky je zajistit možnost nákupu jízdního dokladu cestujícím (využívajícím jednotlivé jízdné pro zóny „P+V“), kteří jezdí vozy městské veřejné dopravy. PMDP se tím snaží řešit problematiku nedostatečného distribučního kanálu pro vnější zóny.

Zveřejněno: 27. 9. 2013, Pecuch Martin