Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Soutěž "Osvoboď Plzeň" má vítěze

Soutěž "Osvoboď Plzeň" má vítěze

Vítězným týmem letošního ročníku soutěže Osvoboď Plzeň se stal tým Hauznerovi hoši.

Foto: Z. Kubalová

Střelba z airsoftové zbraně, jízda na raftu, ale také šifrování. K tomu osvobodit Plzeň nestačí pouze dobrá fyzická kondice, vítěz musí prokázat rychlé uvažování, rozhodnost a především touhu po vítězství. Putovní helmu generála Pattona a navíc exkurzi do velitelství Vojenské akademie ve Vyškově nakonec v rámci sobotních bojů získal tým Hauznerovi hoši z 22. základní školy v Plzni.  Při slavnostním vyhlášení vítězů soutěže Osvoboď Plzeň, kterou organizuje město ve spolupráci s Armádou ČR, jim na náměstí Republiky tleskalo celé náměstí, včetně amerických veteránů.

Vítězové minulého ročníku, Legie T.G.M., se letos museli spokojit s druhým místem. Na bronzovém stupínku se umístilo družstvo s názvem Kaplice.  Zvláštní cenu za mimořádnou osobní statečnost získal dívčí tým Candys.

Hauznerovi hoši  hned po vyhlášení začali pomýšlet na obhajobu v dalším ročníku. „Výborná akce. Určitě si to zopakujeme. Doufáme, že obhájíme. Ale asi budeme muset začít běhat. To byl pro nás ten nejhorší úkol,“ uvedl jeden z členů týmu, který do soutěže přihlásila jejich učitelka dějepisu, aby si oživili historické znalosti.

Mezi soutěžící byl také dívčí tým.

Zdroj foto: www.facebook.com/OsvobodPlzen

Zveřejněno: 4. 5. 2013, Pecuch Martin