Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Sportovní hala na Slovanech se otevře v…

Sportovní hala na Slovanech se otevře v polovině prosince

Sportovní hala na Slovanech

O dva měsíce se prodloužila oprava městské sportovní haly na Slovanech. Důvodem zdržení rekonstrukčních prací je zjištění nevyhovující pevnosti betonů stávajících základových konstrukcí. „Pevnost betonů bylo možné ověřit až po demolici původní konstrukce. Museli jsme nechat vypracovat nové technické řešení úpravy, na jehož základě byl u dvou patek navržen nový princip založení. Proto bylo nezbytně nutné prodloužit termín dokončení stavby včetně vydání kolaudačního souhlasu, a to do 15. prosince,“ uvádí Veronika Krupičková z odboru správy infrastruktury.

V současné době se buduje střešní plášť, vyzdívky obvodových stěn a dokončují se práce na ocelové konstrukci, montážních lávkách nebo na přepojování trafostanice. Následovat bude dokončení střešního pláště a příprava na osazování výplní obvodových stěn.

Zveřejněno: 25. 9. 2013, Pecuch Martin