Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Stacionář Človíček slaví deset let své…

Stacionář Človíček slaví deset let své existence

Rok 2013 je pro klienty i pracovníky denního stacionáře Človíček rokem oslav. Zázemí pro děti a mládež s těžkým kombinovaným postižením totiž poskytuje již deset let. Všichni zaměstnanci zde usilují nejen o všestranný rozvoj osobnosti klientů s důrazem na zlepšení a udržení tělesného i duševního rozvoje, ale především se snaží vytvořit prostředí, ve kterém se všichni cítí dobře.

Za dobu jeho fungování se v budově stacionáře na Košutce mnoho věcí změnilo. „Bez výtahu, který tu dříve nebyl, si to nedovedeme představit. Také zahrada dostala novou tvář a je radost na ní pobývat. Vybavení nám oproti počátkům také přibylo, nejvíce asi speciálních rehabilitačních pomůcek a přístrojů. V obou prostorech určených pro rehabilitaci tak bývá neustále rušno,“ říká vedoucí stacionáře Bára Mikulová.

V prvním patře budovy, které využívají dospělí lidé s mentálním postižením, také bývá rušno. V rámci trénování sociálních dovedností se tu často diskutuje o mezilidských, ale také partnerských vztazích nebo lidských právech. „Každý druhý čtvrtek to tu krásně voní. To si uživatelé ve spolupráci s pracovníky vaří oběd,“ doplňuje Bára Mikulová.

Zveřejněno: 12. 3. 2013, Pecuch Martin