Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Stavební úpravy hlavní tribuny fotbalového…

Stavební úpravy hlavní tribuny fotbalového stadionu umožní hrát domácí zápasy Ligy mistrů

Do 16. července musí být stavební úpravy hlavní tribuny stadionu ve Štruncových sadech hotovy, aby se na něm mohla hrát předkola Ligy mistrů UEFA, do 31. července pak musí fungovat i osvětlení hrací plochy. Jak pokračují práce na rekonstrukci části fotbalového stadionu, se přišel na staveniště v pondělí 17. června přesvědčit technický náměstek primátora Petr Rund. Doprovodil jej generální ředitel plzeňského fotbalového klubu Adolf Šádek.

Cílem stavebních úprav je přizpůsobit zázemí stadionu pro pořádání utkání Ligy mistrů podle podmínek stanovených evropskou fotbalovou asociací UEFA. „Znamená to vytvořit dostatečné zázemí pro hráče, hosty a média. Pro média vzniká nový prostor v přízemí, kde se upravují také šatny pro hráče. VIP prostory se budují ve druhém nadzemním podlaží. Sociální zařízení pro diváky ze spodní tribuny se připravuje v prvním nadzemním podlaží,“ upřesňuje rozsah rekonstrukce náměstek primátora Petr Rund.

Vedle úprav hlavní tribuny se dokončuje osvětlení hrací plochy. Dva nové stožáry by měly stát do 22. července, aby se osvětlení celé hrací plochy mohlo do stanoveného termínu seřídit. V současné době se pokládají nové napájecí kabely. Do konce června by měly být hotovy základové piloty.

Stavební úpravy hlavní tribuny byly podle náměstka Runda vysoutěženy za necelých 29 milionů korun, dokončení osvětlení hrací plochy za 15,8 milionu korun.

Zveřejněno: 17. 6. 2013, Pecuch Martin