Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Strážníci převzali ocenění za léta ve službě…

Strážníci převzali ocenění za léta ve službě i mimořádné činy

Ocenění strážníkům předával s velitelem Šturmem také radní Robert Houdek.

Řády a stužky dnes na radnici přebírali strážnice a strážníci plzeňské městské policie. Slavnostního aktu, který se konal při příležitosti 21. výročí založení této instituce, se za město zúčastnil radní pro bezpečnost Robert Houdek.

Věrnostního ocenění se dostalo jednatřiceti příslušníkům, kteří u policie slouží 20, respektive 15, 10 a 5 let.  Libor Cibulka, Jiří Linhart a Josef Kolena získali ocenění čestné – za záchranu života. Na podzim minulého roku včasným poskytnutím první pomoci zachránili život starší ženě, která v bezvědomí ležela na chodníku v Zámečnické ulici. Za mimořádný čin byli rovněž oceněni Michal Červenka, Ondřej Novotný, Lukáš Matějíček a Michal Hauner, kteří v září minulého roku v ranních hodinách poskytli pomoc psychicky narušenému muži pohybujícímu se na střeše domu.

„Jsem rád, že jsme v minulém roce tradici oceňování zahájili. Vaše práce je náročná a zasloužíte si naše poděkování,“ uvedl při slavnostním předávání radní Robert Houdek.

Strážníci městské policie přebírali na radnici ocenění.

Zveřejněno: 23. 4. 2013, Mařanová Helena