Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Studenti připomenou zaniklou čtvrť Karlov

Studenti připomenou zaniklou čtvrť Karlov

Plzeňskou čtvrť Karlov dnes znají již pouze pamětníci. Připomenout historii zaniklé části města i těm ostatním se rozhodli studenti Západočeské univerzity ve čtvrtek 20. června prostřednictvím projektu vycházejícího z autentických příběhů jejích tehdejších obyvatel. Speciální představení složené z vizuálních a dramatických prvků má za cíl přiblížit život někdejší škodovácké kolonie.

„Hlavním záměrem je připomenutí v současnosti už neznámé části Plzně a také akcentace vzpomínek lidí, kteří se vrací v čase do dob druhé světové války,“ vysvětlil Pekárek. Představení je zároveň posledním rozloučením před zřejmě definitivním uzavřením prostor, jejichž výstavba byla dokončena právě před sto lety. „Jedná se o jakési završení historie, která přetrvává už pouze ve vzpomínkách,“ uzavřel Pekárek.

Akce začíná v 16 hodin v bývalém Lidovém domě Karlov.

Zveřejněno: 19. 6. 2013, Pecuch Martin