Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Světovar oživí netradiční taneční…

Světovar oživí netradiční taneční představení

Taneční produkci Šepoty představí pět tanečnic z plzeňské skupiny NoTa.

Ilustrační foto

Netradiční vystoupení, na které se více než dva týdny připravují tanečnice plzeňské skupiny NoTa (Nový tanec) v areálu bývalého pivovaru na Světovaru, se uskuteční ve čtvrtek 18. července od 18 hodin. Umělecký rezidenční pobyt, který pořádá společnost Plzeň 2015, vede choreografka Mirka Eliášová. Ta patří k českým umělcům, již se věnují současnému tanci. Představení nazvané Šepoty s podtitulem „Když potichu – mluvíš – jsi potichu…“ propojuje rytmus a emoční zabarvení řeči s tancem a hudbou. Osu tvoří básně Sen o Barbaře od Ivana Wernische a Rozhovory od izraelského autora Davida Avidana. Recitace se ujme dvojnásobný vítěz Mezinárodní soutěže recitátorů Vladimir Benderski, pro kterého je projekt zajímavým experimentem. Novou inspirací je i pro členky NoTy, které na Světovaru nevystupují poprvé.

Zveřejněno: 15. 7. 2013, Kubalová Zdeňka