Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Také v Plzni se pojede do práce na kole

Také v Plzni se pojede do práce na kole

Do práce na kole

Ilustrační obrázek

Plzeň se poprvé letos zapojí do kampaně „Do práce na kole“, jejímž cílem je propagovat městskou cyklistiku jako součást zdravého a moderního životního stylu. K akci se mohou přihlásit prostřednictvím registrace během dubna na webu www.dopracenakole.net malé firemní týmy, které pak během května budou soutěžit v pravidelném dojíždění do práce o zajímavé ceny.

„Stále více lidí v naší společnosti trpí nadváhou a nedostatkem fyzické aktivity, což je jedním z významných rizikových faktorů mnoha civilizačních chorob, například nemoci srdce a cév nebo cukrovky. Kampaň Do práce na kole je určena hlavně lidem, kteří mají sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu. Pravidelnou cestou do práce na kole mohou nejen ušetřit peníze za benzín, ale také udělají něco pro své zdraví, pro lepší životní prostředí, ale i pro svou psychiku,“ uvedl Miroslav Šuta z Centra pro životní prostředí a zdraví, které s podporou iniciativy Plzeň na kole kampaň v západočeské metropoli koordinuje.

Záštitu nad akcí převzal primátor Martin Baxa, podporu jí vyjádřily rektorka Západočeské univerzity v Plzni Ilona Mauritzová a ředitelka Fakultní nemocnice Plzeň Jaroslava Kunová.

Zveřejněno: 16. 4. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni