Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Techmania dokončuje přípravy na páteční Noc…

Techmania dokončuje přípravy na páteční Noc vědců

Populárně vědecký program, v němž nebude chybět ohnivá show, električtí broučci nebo možnost vyzkoušet si ovládání originálních robotů, připravuje Techmania na páteční večer. V rámci osmého ročníku plzeňské Noci vědců organizátoři představí nabitý program plný vědecko-technických show, kreativních dílen zaměřených na řešení záhad spojených s matematikou či chemií, zajímavých přednášek a vystoupení studentských kapel.

„Čtvrtý zářijový pátek, kdy se Noc vědců již tradičně koná, se každý může setkat s lidmi, kterým energie rozhodně nechybí: s vědci, techniky, nadšenci do objevování tajemství našeho světa. Energický večer plný workshopů, pokusů a neformálně pojatých přednášek příchozí přesvědčí, že energie se neskrývá jen ve slunečním svitu, větru, vodním proudu, nebo v jádru, ale hlavně v lidské touze poznávat, objevovat a obdivovat svět kolem nás,“ vysvětluje Andrea Pekárová provozní vedoucí Techmanie.

Kompletní nabídku programu plzeňské Noci vědců, která se koná v pátek 27. září od 17 do 22 hodin v areálu Středního odborného učiliště elektrotechnického ve Vejprnické 56, najdete na www.noc-vedcu.cz.

Zveřejněno: 23. 9. 2013, Pecuch Martin