Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Techmania otevírá dveře virtuální reality

Techmania otevírá dveře virtuální reality

Ilustrační obrázek

Pouze tři dny bude návštěvníkům plzeňského science centra Techmania k dispozici unikátní exponát, který je pomocí 3D brýlí zavede do neexistujícího světa. Technicky vyspělý přístroj simulující virtuální realitu technologie ICIDO využívají při vývoji svých produktů přední světové společnosti. Od dnešního dne do čtvrtka 27. června si jej na vlastní kůži může vyzkoušet každý.

„Virtuální realitou je možné nejen procházet a dívat se, ale také objevovat kinetické vazby mezi jednotlivými 3D předměty, tedy například otevírat neexistující dveře,“ vysvětluje tiskový mluvčí Techmanie Tomáš Moravec.

Vzhledem k tomu, že exponát může současně využívat pouze osm návštěvníků, organizátoři  doporučují si prohlídku předem zarezervovat, a to buď prostřednictvím webové stránky www.techmania.cz nebo na telefonním čísle 737 247 581.

Zveřejněno: 25. 6. 2013, Mařanová Helena