Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Techmania připravila pro studenty…

Techmania připravila pro studenty stipendijní kurz

Druhé kolo stipendijního kurzu pro žáky středních škol a bakalářského studia otevírá Techmania Science Center. Cíleně zlepšuje prezentační dovednosti účastníků, nabízí potřebnou praxi a navíc i finanční ohodnocení.

Stipendijní kurz Edutainer Junior je určen pro žáky středních škol (starších patnácti let) a studenty bakalářského studia.

„Cílem celého kurzu je podpořit talentované mladé lidi, kteří mají zájem se o vědě nejen něco dozvědět, ale kteří chtějí tyto znalosti také dále šířit,“ uvádí manažerka projektu Petra Kokošková. „Kurz je složen jak z teoretické výuky, tak z praxe. Ta se odehrává přímo v expozicích Techmanie a stipendisté se tak dostanou do přímého kontaktu s návštěvníky science centra, jimž mohou radit,“ doplňuje manažerka.

Na kurzu Techmania úzce spolupracuje Západočeskou univerzitou v Plzni.

Přihlášky do kurzu přijímá science centrum do 30. dubna na adrese petra.kokoskova@techmania.cz.

Zveřejněno: 4. 4. 2013, Pecuch Martin