Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Týden hispánské kultury se zaměří především…

Týden hispánské kultury se zaměří především na mexický svátek mrtvých

Ilustrační fotografie: zdroj www.cskv.cz

Na deset říjnových dnů se Plzeň ocitne pod vládou hispánské kultury. Hlavním tématem čtvrtého ročníku akce, kterou připravilo Centrum španělské kultury, budou „mexické dušičky“ - svátek mrtvých, jenž je v Mexiku koncipován zcela odlišně než v Evropě. Formou happeningu se jej Plzeňanům pokusí přiblížit především studenti. Život slavné mexické malířky Fridy Kahlo přiblíží dramatizace textů z knih Bárbara Mujica - Frida a Intimní autoportrét v podání herečky Olgy Muňoz. Kromě mexické kultury bude v programu zastoupena i kultura španělská. Reprezentuje ji především výstava fotografií  s názvem Pouť do Santiaga - první evropská kulturní cesta zapůjčená z Galicie. Zajímavé snímky budou k vidění ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje až do konce října a budou je provázet přednášky o duchovním významu pouti do Santiaga de Compostela a jejím kulturně-historickém pozadí v kontextu severního Španělska.

Významný hudebně-taneční žánr flamenko bude zastoupen uspořádáním několika workshopů tance, navíc letos unikátně  také zpěvu s andaluzským Cheitem Garcíou Bravem, kterého bude možné slyšet také v komorním recitálu společně s Morenitem de Triana a Virginií Dalgado 11. října v Měšťanské besedě.

Program festivalu najdete na www.cskv.cz

Zveřejněno: 18. 9. 2013, Pecuch Martin