Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Účastníci mezinárodního projektu získali na…

Účastníci mezinárodního projektu získali na radnici pomyslný klíč od města

Žáci a pedagogové partnerských škol na plzeňské radnici.

Žáky a učitele z Turecka, Francie, Itálie, Polska a Německa, účastníky projektu Comenius, přivítal na radnici v pondělí odpoledne primátor Martin Baxa. Jejich hostitelskou a partnerskou školou je Základní škola Martina Luthera, jejíž studenti a pedagogové jim v západočeské metropoli dělají průvodce.

„Pomyslné klíče od naší školy jsem vám již předal a myslím, že mohu mluvit i za primátora Baxu, že vám po dobu vašeho pobytu náleží i pomyslné klíče od města Plzně,“ uvedl ředitel plzeňské základní školy Robert Hendrich.

Tématem projektu, na němž školy spolupracují, je trávení volného času. Žáci vyplňují dotazníky, vyhodnocují je a na konci projektu vytvářejí knihu, která představuje nejen ucelený výstup jejich zkoumání, ale zároveň je jakýmsi kulturním deníkem. Žáci mají navíc při vzájemných návštěvách možnost poznat zázemí ostatních škol.

Zveřejněno: 29. 4. 2013, Mařanová Helena