Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Galerii Ladislava Sutnara představí tvorbu…

V Galerii Ladislava Sutnara představí tvorbu Jiřího Kornatovského

V Galerii Ladislava Sutnara představí tvorbu Jiřího KornatovskéhoKresby velkorysých formátů zobrazující organické tvary, které v nadživotní velikosti dosahují velkého estetického účinku, představí výstava Jiřího Kornatovského v Galerii Ladislava Sutnara. Svými díly se autor, pedagog Fakulty umění a designu ZČU, zapsal do podvědomí laické i odborné veřejnosti. Hlavní roli v jeho tvorbě hraje modelace, šrafování, plasticita a dynamická rotace. Produkce Jiřího Kornatovského je založena na duchovních aspektech, meditaci a koncentraci. Jeho práce představují rituál a kontinuitu. Výstava bude zahájena ve středu 18. září a potrvá do soboty 12. října 2013.

Zveřejněno: 17. 9. 2013, Pecuch Martin