Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V katedrále sv. Bartoloměje poprvé…

V katedrále sv. Bartoloměje poprvé vystoupili Řezenští vrabčáci

K Řeznu stejně jako velkolepé památky patří chlapecký pěvecký sbor Regensburger Domspatzen (Řezenští vrabčáci). Ten v katedrále sv. Bartoloměje vystoupil poprvé v pátek 13. září v doprovodu Plzeňské filharmonie. Výjimečný koncert se konal u příležitosti dvacátého výročí partnerství Plzně a Řezna. Korunovační mši C dur Wolfganga Amadea Mozarta a další skladby si přišli do vznešeného prostoru katedrály poslechnout také oba primátoři měst, Hans Schaidinger a Martin Baxa, kteří se před koncertem krátce sešli na plzeňské radnici.

Kořeny osmapadesátičlenného chlapeckého chrámového sboru sahají až do roku 975, kdy jej jako školu založil biskup Wolfgang von Regensburg. Dodnes je místem církevního a uměleckého vzdělávání chlapců a mladých mužů. Vedle statutu velvyslance UNICEF byl sboru v roce 2002 Evropskou federací pěveckých sborů udělen titul kulturního velvyslance Evropy.

Zveřejněno: 14. 9. 2013, Pecuch Martin