Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Měšťanské besedě byl zahájen veletrh Finpex

V Měšťanské besedě byl zahájen veletrh Finpex

Šestý ročník veletrhu realitních, stavebních a investičních příležitostí FINPEX 2013 byl dnes ráno zahájen. Celý den Měšťanská beseda hostí odborné workshopy zaměřené převážně na investiční možnosti a nabídky v Plzeňském kraji. Vyvrcholením bude slavnostní galavečer, na kterém se setkají podnikatelé, představitelé měst a obcí, kraje i reprezentanti státu. V průběhu slavnostního večera budou předána ocenění vystavovatelům a také ceny za významné investiční počiny v Plzeňském kraji. Veletrhu FINPEX 2013 se účastní dvě desítky vystavovatelů.

„Jsem velmi rád, že veletrh FINPEX už pošesté poskytuje prostor pro setkání podnikatelů z oblasti stavebnictví, realit či investic, ale také odborníků ze státní správy. Zájem dvou desítek vystavovatelů dokládá, že veletrh má smysl a tato setkání jsou cenná a přínosná pro všechny strany. Účastníci mají možnost vyměnit si zde zkušenosti, kontakty, získat důležité informace o investičních možnostech v Plzeňském kraji nebo si jen přátelsky popovídat," podotkl  Miloslav Zeman, předseda představenstva Okresní hospodářské komory Plzeňsko, odborný garant veletrhu.

Zajímavým programem určeným pro širokou veřejnost pokračuje veletrh i v úterý 15. října. V rámci Dnů otevřených na stavbách se od 14 do 17 hodin budou konat prohlídky stavby mostu na Jateční ulici v Plzni. Ve 14 hodin se zde navíc uskuteční setkání a autogramiáda mistrovských týmů FC Viktoria Plzeň a HC Škoda Plzeň - fotbalistů Pavla Horvátha a Davida Limberského a hokejistů v čele s Martinem Strakou.

Od 5. listopadu do 5. prosince budou v nákupním centru Olympia umístěny prezentační panely vystavovatelů, aby se veřejnost mohla seznámit se stávající a plánovanou výstavbou v  regionu. Výstava bude doplněna prezentací výsledků veřejné soutěže Stavba roku Plzeňského kraje za rok 2012. Letošní novinkou navíc bude setkání s podnikateli řezenské obchodní a průmyslové komory a následná veřejná panelová prezentace firem ve veřejných vstupních prostorách sídla IHK Regensburg.

FINPEX 2013 je pořádán pod záštitou primátora města Plzně Martina Baxy a hejtmana Plzeňského kraje Milana Chovance. Odborným garantem veletrhu je Okresní hospodářská komora Plzeňsko. Dalšími spolupořadateli jsou Odbor regionálního rozvoje Plzeňského kraje, Útvar koncepce a rozvoje města Plzně, Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Obec architektů a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků. Letošní ročník se koná ve spolupráci s Obchodní a průmyslovou komorou Regensburg.

Slavnostního zahájení se zúčastnil za město ekonomický náměstek Martin Zrzavecký.

Zveřejněno: 14. 10. 2013, Pecuch Martin